Çizer

Selin Saygılı

Selin Saygılı 1986 yılında Ankara’da doğdu. 2008 yılında Doğuş Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı bölümünü tam burslu olarak kazandı ve 2012 yılında bölümü ikincilikle bitirdi.

Öğrencilik döneminde fotoğraf, illüstrasyon, grafik, stop motion ve tiyatro alanlarında çalışmalar yaptı.

2012 yılında, T.C Kültür Bakanlığı’nın desteğiyle çekilen Türkiye’de Şekspir Olmak adlı belgesel filmin yönetmen yardımcılığını, grafik tasarımları ve uygulamalarını yaptı.

2013 yılının ilk yarısını yabancı dil eğitimi almak için yurtdışında geçirdi. Avrupa’nın bazı kültür kentlerini dolaştı. Aynı yıl, reklamcılık alanında çalışmalar yaptı ve “Soyutlama ve dışavurumcu eğilimli olarak geometrik formları kullanan ve bu formlar dışında harflerden, sayılardan yararlanarak yapıtların isimleriyle mizahi anlayışı benimseyen yapıtlar” şeklinde tanımlanan resimlerini üretmeye devam etti.

2014 yılında Sıfırdan Yayınları’nın konsept tasarımını yaptı ve çizer kimliği ile yayınevinin kurucuları arasına katıldı. Sıfırdan Yayınları ve başka yayınevleri için kitap kapakları ve resimli kitaplar tasarladı, çizdi. Bu çalışmalarına hala devam etmektedir.

2015 yılında Ankara’ya döndü ve Zerrin Saygılı ile birlikte Tosca Art&Design’ı kurdu. 
Düşünmeye, tasarlamaya ve uygulamaya artık Tosca Art&Design’da devam ediyor…